Légzsákokat szerelnek fel a Cathay Pacific járatokon

A légi balesetek 80%-nál megelőzhetőek lennének a súlyos vagy halálos balesetek ha a székek légzsákokkal lennének felszerelve.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Állítják szakértők. A Cathay Pacific elsődlegesnek tartja utasai biztonságát ezért az elsők között kezdte meg fedélzeti székek légzsákkal történő felszerelését. Légügyi szakemberek szerint 2020-ra ez általánosan elterjedt gyakorlattá válhat a légiközlekedésben.

A légitársaság továbbá arra hívja fel magyar utasainak figyelmét, hogy a Cathay Pacific/Dragonair utasok számára már Budapesten ki tudják adni a beszállókártyát a teljes útvonalra, ülésfoglalással együtt. Amennyiben az utas tehát 24 órán belüli átszállással utazik végcélja felé, úgy Budapesten feladják csomagját, illetve ki tudják adni a beszállókártyáját is. (Pl: Budapest - Hong  Kong - Sydney útvonalon mind a csomagot, mind a beszállókártyát kiadják Sydney-ig).

A www.cathaypacific.com honlap egyik igen hasznos alkalmazásának, a „Manage My Booking”-nak, nagy hasznát vették az utasok az izlandi vulkánkitörés idején. A „notiFLY Messaging” üzenetküldő szolgáltatás segítségével azonnal értesülhettek járatuk esetleges menetrendi változásairól, az időjárásról és egyéb hasznos információkról. Ezenkívül a  Manage My Booking-gal gyorsan és egyszerűen lehet foglalással, reptérrel kapcsolatban információt lekérni, módosítani, extra lekéréseket kezdeményezni. 

A légitársaság arra is felhívja partnerei figyelmét, hogy a Hong Kong - Hanoi szakaszokat nem csak Cathay/Dragonair járatokra lehet foglalni, hanem a Vietnam Airlines által üzemeltett code share járatokra is. Amire figyelni kell, az a más osztályra való foglalás és a manuális árazás.


Új hosszú távú parkoló Ferihegyen

Új hosszú távú parkoló Ferihegyen 

Bővülő közlekedési és parkolási lehetőségekkel készül a nyári szezonra a Budapest Airport.
Európai Bizottság: újabb légitársaságok kerültek tiltólistára

Európai Bizottság: újabb légitársaságok kerültek tiltólistára  

A listára felkerült az Air Express Algeria, viszont az összes kirgizisztáni légitársaságot törölték.
Leszállás helyett körözés: nem volt légiirányító  a toronyban

Leszállás helyett körözés: nem volt légiirányító a toronyban 

Nem volt irányító, Eszék felett körözött a Ryanair éjszakai gépe.
Repülőterek, ahol leggyakrabban késik le a csatlakozó járatokat

Repülőterek, ahol leggyakrabban késik le a csatlakozó járatokat 

Jókora különbségek vannak a világ repülőterei között abban, hogy mekkora eséllyel érik el az utasok a csatlakozó járataikat.
Ingyenes utazási igazolványok fiataloknak

Ingyenes utazási igazolványok fiataloknak 

Az EU több mint 40 ezer ingyenes európai utazási bérletet osztott szét fiatalok között, köztük közel 900 magyar fiatalnak.
Újra kedvére nézegetheti a Vonatinfot

Újra kedvére nézegetheti a Vonatinfot 

Hétfőtől ismét elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo.
A Wizz Air és az Austrian Airlines felfüggeszti izraeli járatait

A Wizz Air és az Austrian Airlines felfüggeszti izraeli járatait 

A Wizz Air légitársaság június 8-án és 9-én ideiglenesen felfüggeszti Izraelbe tartó járatait, válaszul az Iránnal történt eszkalációra.
Wizz Air: nem kell majd repülő módra kapcsolni a készülékeket a fedélzeten

Wizz Air: nem kell majd repülő módra kapcsolni a készülékeket a fedélzeten 

A légitársaság 2027-től fokozatosan elérhetővé teszi flottájában a Starlink műholdas internetet.
Az IATA szerint nem lesz üzemanyaghiány az európai nyári szezonban

Az IATA szerint nem lesz üzemanyaghiány az európai nyári szezonban 

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) a nyári időszakban továbbra is erős utasforgalomra számít.
BAHART:  előidény a Balatonon

BAHART: előidény a Balatonon 

Több járat közlekedik a főbb útvonalakon, és Balatonszemes, Alsóörs, Balatonalmádi is bekapcsolódott a menetrendi hajózásba.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.