Megugorhatnak a líbiai helyzet miatt a repülőjegy árak

A Nemzetközi Légiszállítási Szövetség (IATA) vezetése megkongatta a vészharangot a líbiai helyzet kapcsán, a szektort ugyanis rendkívül súlyosan érintheti a száguldó olajár.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Szerdán 95,53 dollárt adtak az áprilisi szállítású könnyű nyersolajért, a Brent pedig 106,47 dollárt kelt el ma délelőtt. Az IATA vezetője, Giovanni Bisignani sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a rendkívül magas olajár komoly gondot jelent a légitársaságok számára és teljesen átalakíthatja az idei évre vonatkozó üzleti kilátásokat – írja az AFP-re hivatkozva a Világgazdaság. Megfogalmazása szerint az olajárak "nagyon nagy kihívást jelentenek" és a korábban várt, profitot hozó év helyett most "igen nehéz év elé néznek" a légicégek világszerte.

Az IATA korábban, 84 dolláros olajárral számolva 9,1 milliárd dolláros nettó profitot prognosztizált a 2011-es évre vonatkozóan, ami már eleve 40 százalékos mínuszt jelent az előző évhez képest. Ami a mostani jövőképet illeti, Bisignani úgy fogalmazott: most nem közgazdászra hanem inkább varázslóra lenne szükség a jósláshoz.

Az IATA vezetője nem kommentálta az esetlegesen emelkedő üzemanyag felárakat, mint mondta, a légitársaságok üzleti döntése az áremelés. Ugyanakkor hozzátette, hogy a mostani krízis nem csak az olajárak miatt jelent nehézséget a társaságoknak, hiszen a Közel-Kelet igen jelentős desztináció és piac is.


Már tart a balatoni kompkikötők felújítása

Már tart a balatoni kompkikötők felújítása 

A munkálatok közben a közlekedés zavartalan.
BKK: hétvégén közlekedési változások a fővárosban

BKK: hétvégén közlekedési változások a fővárosban 

Az előkészületek miatt már szombaton is korlátozásokra kell számítani a Városligetben.
Kisrepülőgép zuhant le Isztrián

Kisrepülőgép zuhant le Isztrián 

Többen életüket vesztették a balesetben.
A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait

A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait  

Július végéig nem közlekednek a flydubai Budapest és Dubaj közötti járatai.
American Airlines: alaposan módosított menetrend

American Airlines: alaposan módosított menetrend 

A megemelkedett üzemanyagárak miatt.
Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén

Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén 

Megítélésük szerint a budapesti repülőtér környezetvédelmi engedélye nem védi a lakosságot és a környezetet.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.