Újraindul-e kunmadarasi repülőtér?

Alig két hét múlva kiderül, lesz-e új gazdája a kunmadarasi egykori orosz katonai repülőtérnek, november 30-án tartják ugyanis a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen az ingatlan árverését.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A magyar államtól a város egy forintos jelképes összegért kapta meg Közép-Európa legnagyobb alapterületű repterét, amelyet most 4 milliárd forintos kikiáltási áron kínálnak megvételre. Néhány hónapja egyszer már eljutott idáig az értékesítés folyamata, de akkor a licit eredménytelenül zárult, mivel ugyan megérkezett a 400 millió forintos beugró a megadott bankszámlára, de ügyvédi letétbe nem került.  Most két társaság vásárolta meg a pályázati kiírást (amely önmagában 180.000 forintba került), így várhatóan ők ketten fognak két hét múlva licitálni, amennyiben be tudják mutatni a 400 milliós letétet.

A potenciális befektetők egyike, az ötmilliárd dolláros alaptőkéjű angol-orosz-grúz hátterű Hungarian Air Cargo Kft. nemzetközi teherforgalmi repülőtérként üzemeltetné az ingatlant. Amint azt a beruházókkal kapcsolatban álló egyik helyi szállásadótól, Bódi Zoltántól megtudtuk, a társaság a környék mezőgazdasági terményeit – gabonát, húst, zöldséget - felvásárolná, feldolgozná és Kínába, Indiába és a volt szovjet utódállamokba szállítaná a repülőtérről. A projekt teljes felfutása esetén 1500-200 embernek adna munkát. A teherfuvarok mellett charterjáratokat is indítana a befektető Nyugat-Európából, gyógyüdülőket hoznának a szomszédos Berekfürdőre. Bódi Zoltán szerint amennyiben megvalósul a repülőtér fejlesztése, egy spanyol befektető 4-5 csillagos gyógyszállodát is építene a rendkívül magas jódtartalmú gyógyvízzel megáldott Berekfürdőre. Az önkormányzati tulajdonú fürdő egyébként sikeresen pályázott ötszázmillió forint uniós támogatásra egy egymilliárd forintos beruházáshoz, azonban végül valószínűleg nem valósul meg a fejlesztés, mivel a tulajdonos nem tudja előteremteni a fejlesztéshez szükséges önerőt. 


Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Jön a vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Jön a vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.
Növekvő aggodalom az EES rendszer miatt – intézkedéseket sürgetnek a szakmai szervezetek

Növekvő aggodalom az EES rendszer miatt – intézkedéseket sürgetnek a szakmai szervezetek 

Repülőtéri káosztól tartanak Európában az új határregisztrációs rendszer miatt.
    EP: módosulnak a légiutasjogok

EP: módosulnak a légiutasjogok 

Az új szabályok fenntartják az utasok jelenlegi kártérítési jogait.
Okospadok a miskolci buszmegállóban

Okospadok a miskolci buszmegállóban 

A fejlesztés 100 százalékban napenergiával működik, a telepítése pedig mindössze fél órát vett igénybe, és télen is működőképes.
Tengerhajózás: megvan a közel-keleti visszatérés időpontja

Tengerhajózás: megvan a közel-keleti visszatérés időpontja 

A vállalat az MSC World Europa hajót a 2027/28-as téli szezonban ismét a Perzsa-öböl térségébe helyezi át.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.