Lázas készülődés Debrecenben

Eszközbeszerzésekkel és munkatársaik továbbképzésével készül az Airport Debrecen Kft. a menetrend szerinti légiközlekedés beindítására - közölte a cég ügyvezető igazgatója pénteken az MTI-vel.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Meleghegyi Tamás emlékeztetett rá, hogy a Wizz Air diszkont légitársaság június 18-án indítja első menetrend szerinti járatát Debrecen és London-Luton között.

"Az Airport Debrecen Kft. elkezdte dolgozói továbbképzését és megindította az eszközbeszerzéseket annak érdekében, hogy a június 18-án induló menetrend szerinti közlekedés és további repülőjáratok kiszolgálása zavartalan és magas színvonalú legyen" - jelezte az igazgató. Meleghegyi Tamás fontos fejlesztésnek nevezte annak a Németországból rendelt poggyászröntgennek az üzembe helyezését, amely a jelenlegi biztonsági szint megtartása mellett gyorsabb átvizsgálást tesz majd lehetővé.

"Ez a berendezés jelenleg a legkorszerűbbnek számít; az átvilágítás felgyorsításával elkerüljük, hogy a poggyászok feltorlódjanak, vagyis az utasfelvétel (check-in) időtartama jelentősen csökken" - mondta az ügyvezető igazgató. Hozzátette: a repülőgépek kiszolgálásának javítására is számos fejlesztést hajtanak végre.

Egyebek mellett külső áramforrásokat, valamint az álló hajtóművű repülők légkondicionálását biztosító járműveket telepítenek, illetve új utaslépcsőket szereznek be. Június 18-ig lecserélik a számítógépeket és a repülőtér parkolójának a kapacitását a jelenlegi háromszorosára növelik. A fejlesztések összértéke mintegy 150-200 millió forint, de már megkezdték a téli időszakra is azzal, hogy megrendelték a mintegy 100 millió forintba kerülő jégtelenítő berendezéseket, a hóekéket, a későbbiekben pedig más eszközök is érkeznek a debreceni repülőtérre - fűzte hozzá.

A Wizz Air Debrecen és London-Luton között közlekedő járatának kiszolgálása a dolgozók továbbképzését is szükségessé tette. Az Airport Debrecen Kft. mintegy 20 munkatársa vesz részt egyebek mellett súlypont-számítási-, veszélyes áru kezelési-, valutapénztáros- és utasfelvételi képzéseken, amelyekre összesen mintegy 9 millió forintot fordítanak - ismertette a cég vezetője.

Forrás: MTI


A Wizz Air és az Austrian Airlines felfüggeszti izraeli járatait

A Wizz Air és az Austrian Airlines felfüggeszti izraeli járatait 

A Wizz Air légitársaság június 8-án és 9-én ideiglenesen felfüggeszti Izraelbe tartó járatait, válaszul az Iránnal történt eszkalációra.
Wizz Air: nem kell majd repülő módra kapcsolni a készülékeket a fedélzeten

Wizz Air: nem kell majd repülő módra kapcsolni a készülékeket a fedélzeten 

A légitársaság 2027-től fokozatosan elérhetővé teszi flottájában a Starlink műholdas internetet.
Az IATA szerint nem lesz üzemanyaghiány az európai nyári szezonban

Az IATA szerint nem lesz üzemanyaghiány az európai nyári szezonban 

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) a nyári időszakban továbbra is erős utasforgalomra számít.
BAHART:  előidény a Balatonon

BAHART: előidény a Balatonon 

Több járat közlekedik a főbb útvonalakon, és Balatonszemes, Alsóörs, Balatonalmádi is bekapcsolódott a menetrendi hajózásba.
Visszatért az Air Canada Budapestre

Visszatért az Air Canada Budapestre 

Újraindult a közvetlen járat Torontóba.
MÁV: indul a balatoni főszezon

MÁV: indul a balatoni főszezon 

Évről évre hárommillió utas indul a Balatonra vonattal, amire a MÁV-csoport idén is kiemelten készül.
Már tart a balatoni kompkikötők felújítása

Már tart a balatoni kompkikötők felújítása 

A munkálatok közben a közlekedés zavartalan.
BKK: hétvégén közlekedési változások a fővárosban

BKK: hétvégén közlekedési változások a fővárosban 

Az előkészületek miatt már szombaton is korlátozásokra kell számítani a Városligetben.
Kisrepülőgép zuhant le Isztrián – Frissítve

Kisrepülőgép zuhant le Isztrián – Frissítve 

Többen életüket vesztették a balesetben.
A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait

A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait  

Július végéig nem közlekednek a flydubai Budapest és Dubaj közötti járatai.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.